Op woensdagavond 12 maart vond er weer een Telecom Society event plaats, deze keer was het thema Cybersecurity en waren we te gast bij SPIE ICS in Oss.
Emily Jacometti van HackShield Future Cyber Heroes heeft ons meegenomen in hun missie: zij wil de jonge generatie met de kracht van gamification opvoeden tot Cyberagents. Op de site https://nl.joinhackshield.com/nl staat: “In HackShield leer je wat jij als Cyber Agent kan doen om te zorgen dat niet alleen jijzelf, maar ook je vader, moeder, opa en oma online veilig zijn.†Je kan er bij Cybersecurity niet vroeg genoeg mee beginnen.
Daarna kwam “Hermanâ€, een white hat hacker, een kijkje geven in zijn wereld. Met een confronterende boodschap zijn we meegenomen in zijn manier van denken. “alles kan gehacked worden, zelfs de meest geavanceerde firewall systemen van alle toonaangevende merken†“Het is toch leuk om alle verkeersborden boven de snelweg van vier kruizen te voorzien. Of de zout strooiwagens te hacken zodat ze niet weten waar ze moeten strooien.†De hele zaal was beduusd en stil.
Zijn verhaal werd naadloos vanaf de andere zijde aangevuld door Karl Lovink, verantwoordelijk voor het Belastingdienst SOC. Hij legde in detail uit hoe zij zich beschermen tegen aanvallen.
Op verzoek van Karl werd het TLP Amber protocol bij zijn presentatie gehanteerd. Dus geen foto’s maken en gedeelde informatie mag de zaal niet uit. Het was erg inspirerend om de offensieve en defensieve kant samen te zien optreden!
Moderator Dirk Kalkman van NL-ix heeft de avond fantastisch begeleid, mede dankzij zijn kennis en ervaring op het gebied van cybersecurity.
Ruud Sijben en Dick Geheniau van SPIE ICS waren deze avond de gastheren! Ook hun aanpak in het SPIE NOC was inspirerend om te zien. Een 24/7 dienstverlening waarmee zij ervoor zorgen dat hun vitale infrastructuur altijd blijft functioneren.
Het volgende Telecom Society event is op 17 april bij Odido Nederland in Den Haag en gaat over het Duurzame Mobiele Netwerk.
Telecom Society verbindt mensen, houd je op de hoogte van ontwikkelingen in de sector en helpt bij het verkennen van nieuwe technologieën. Ze bespreken zaken die boven de dagelijkse praktijk uitstijgen. Zo werken ze aan onze gezamenlijke toekomst en de vitale rol die telecom daarin speelt.
Tijdens de Telecom Society bijeenkomsten komen uiteenlopende actuele thema’s aan bod. Van “de rol van telecom in de energietransitie†tot “Artificial Intelligence†en van “Metaverse†tot “Connected Societyâ€. Ze organiseren jaarlijks 7 thema events. Tijdens deze events dagen we je uit om na te denken en je mening aan te scherpen. Hierbij gaan we graag het debat met elkaar aan. Ze houden deze events bij de bedrijfsleden. Daardoor krijg je de kans om bij andere bedrijven een kijkje in de keuken te nemen. Het jaarlijks hoogtepunt is het Annual Dinner op Kasteel de Wittenburg in Wassenaar.
Kijk op https://www.telecom-society.com/vereniging voor meer informatie.