Deutsche Telekom heeft T Cloud aangekondigd, wat niet meer is dan het bundelen van de bestaande clouddiensten van Telekom Deutschland en T-Systems. Met deze marketingactie denkt het bedrijf het antwoord te hebben op de toenemende zorgen over digitale soevereiniteit.
Die zorgen zijn in Duitsland niet alleen groter dan in Nederland, maar ook zichtbaarder. Waar in Nederland nu de eerste vacatures verschijnen waar wordt gevraagd om projectleiders voor digitale soevereiniteit, is die trein in Duitsland vorig jaar al in beweging gekomen. Dat verklaart ook waarom het onderwerp veel vaker ter sprake komt en op de marketingafdeling belandt.
Wat Deutsche Telekom nu roept wijkt iets af van wat andere IT ondernemingen in Duitsland roepen. Met name de regionale datacenters bij de buren onderstrepen dat “eigen” cloud en IT mogelijk en wenselijk is om meer resilience te worden.
T Cloud kiest voor een multi-cloudbenadering die verschillende platforms en diensten integreert. Het zegt zoveel als: de klant bepaalt zelf welke mate van soevereiniteit voor welke processen en data nodig is en wij leveren dat.
- T Cloud Service: advies bij de selectie en migratie van cloudoplossingen.
- T Cloud Public: public cloud-aanbiedingen met datacenters in Duitsland, Nederland en Zwitserland.
- T Cloud Private: private cloud-oplossingen, bijvoorbeeld voor het gebruik van SAP-toepassingen.
- T Cloud AI: vanaf 2026 een speciaal aanbod voor AI-toepassingen in samenwerking met NVIDIA.
Voor elk van de keuzes zou het volgens DT mogelijk moeten zijn aan de AVG et cetera te voldoen. Daar zal nog wel wat discussie over ontstaan.
Waar geen discussie over mogelijk is, is dat DT met T Cloud hierdoor naast StackIT de tweede grote Duitse “cluster” wordt met een hele keten van IT diensten met als doel minder afhankelijk te worden van Amerikaanse hyperscalers.
(en het is leuk te zien dat ze daarvoor ook gebruik maken van datacenters in Nederland)