In de eerste week van maart zal Minister van Economische Zaken Dirk Beljaarts naar verwachting aanwezig zijn op het Mobile World Congress 2025 (MWC) in Barcelona. MWC is ‘s werelds grootste evenement op het gebied van technologie en innovatie, veel meer dan enkel op mobiel gebied. Speciale aandacht zal worden besteed aan de sleuteltechnologieën van de Nederlandse topsectoren.
Minister Beljaarts zal deelnemen aan diverse discussies en ontmoetingen met internationale vertegenwoordigers uit de technologie- en telecomsector. Uiteraard wordt een bezoek gebracht aan het Nederland Paviljoen, zowel op de MWC-expo als op 4YFN (startups & scale-ups). Zijn aanwezigheid onderstreept het belang dat het kabinet hecht aan digitalisering en technologische innovatie als drijvende krachten voor economische groei en maatschappelijke vooruitgang.
In lijn met het regeerakkoord “Werken aan vooruitgang” zet het kabinet in op een sterke digitale infrastructuur en het stimuleren van sleuteltechnologieën. Het ministerie van Economische Zaken werkt aan het versterken van de digitale economie door middel van investeringen in onderzoek en ontwikkeling, en het bevorderen van publiek-private samenwerkingen. Minister Beljaarts benadrukt: “De Nederlandse deelname aan het MWC biedt een uitstekende gelegenheid om de positie van onze bedrijven en organisaties als voorloper in digitale innovatie te versterken en samenwerkingen aan te gaan die bijdragen aan een toekomstbestendige economie. “Tijdens het congres zal de minister ook Nederlandse bedrijven en startups ondersteunen bij het internationaal positioneren van hun innovaties en het uitbreiden van hun netwerken. Dit sluit aan bij de doelstellingen van het ministerie om een innovatief en ondernemend Nederland te bevorderen en een sterke, weerbare economie te realiseren die iedereen volop kansen biedt.â€
Het Nederlands programma op Mobile World Congres is een markt initiatief en wordt sinds vele jaren gefaciliteerd en georganiseerd door Ecosystem Services ondersteund vanuit Topsector ICT. Het programma vindt dit jaar voor de negende keer plaats.
Deelnemende bedrijven aan het Nederlands Paviljoen zijn dit jaar onder meer: Axelera, BroadForward, Channel Technologies, ChatLicense, Cm.com, Eurofiber, Fairphone, FiberUnlimited, Future Connections, Future Network Services, Game Distribution, Molano, Netmore, Q*Bird, SECTRA, Semi Blocks, Spie en Sunled. Samen met een diverse groep van publiek-private partners en een groep van naar verwachting zo’n 250 deelnemers, waaronder de exposanten aan 4YFN vormen zij de Nederlandse delegatie van 2025 naar het indrukwekkende Mobile World Congres in Barcelona.
Wil jij ook nog mee met deze delegatie of wil je meer weten kijk dan op https://nlmwc.com/ of neem contact op met Ecosystem Services via Anke Kuipers anke@ecosystemservices.nl of Mark Beermann mark@ecosystemservices.nl.