• Nieuwsbrief
  • Adverteren en contentmarketing
  • Contact
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Enreach 1Banner_Marieke_Bita Capestone Capestone-1144x350 C-IT community

Mark Slagmolen van ProLion: ‘Anticiperen op sterkere rol reseller’

"NIS2 is wat ons betreft geen gamechanger"

08-11-2023
Laurens Kalverboer (l.) en Koen Timmermans van E-storage en Mark Slagmolen van ProLion-400
Deel op LinkedinDeel op FacebookDeel via WhatsappDeel via mail

NIS2 staat steeds hoger op de agenda, en ProLion ziet dat een deel van de vragen die deze wetgeving oproept met het bestaande portfolio is te beantwoorden. De organisatie verwacht dan ook dat de communicatie naar de markt toe zal veranderen, vertelt Mark Slagmolen, Regional Manager Benelux, Frankrijk en Nordics bij ProLion.

Laurens Kalverboer (l.) en Koen Timmermans van E-storage en Mark Slagmolen van ProLion-400Wie ProLion ziet, denkt aan ClusterLion of CryptoSpike, twee diensten die zorgen voor betere databeschikbaarheid en databescherming. Naast deze diensten beschikt ProLion ook over DataAnalyzer , een dienst die het bedrijf niet eerder via ITchannelPRO onder aandacht heeft gebracht. De komst van NIS2 brengt daar verandering in.

Crossplatform

De afgelopen tijd heeft ProLion de nadruk in de communicatie gelegd op de crossplatform-benadering met CryptoSpike. Deze File Storage Ransomware Protectie kan overweg met hardware van uiteenlopende fabrikanten. “Deze focus is het directe gevolg van klantwensen”, vertelt Mark. “Klanten in de segmenten die wij via resellers bedienen, hebben weliswaar voorkeur voor bepaalde hardwareleverancier, maar ze willen steeds vaker onder een vendor lock-in uitkomen. Met een crossplatform-aanpak is dat risico voor bijvoorbeeld ransomwareprotectie afgedekt, en terwijl dat proces loopt zien we dat er rond NIS2 nieuwe en andere vragen op ons afkomen. Die gaan we nu adresseren.”

Storage en security

Partners van ProLion, zoals E-storage (zie kader), hebben bij klanten in de regel te maken met storage-specialisten. Dat zijn nadrukkelijk geen security-specialisten. Het zijn immers twee traditioneel gescheiden terreinen. NIS2 vereist dat eigenaren en directies van organisaties veel meer zicht hebben op informatiebeveiliging dan tot nu toe gebruikelijk is. De eisen zullen ertoe leiden dat storage- en security-afdelingen meer met elkaar moeten samenwerken, en dat heeft dan weer consequenties voor het kanaal.

NIS2-druk

Mark verwacht dat naarmate NIS2 concreter wordt, de druk op het kanaal zal toenemen om met oplossingen te komen. “Iets dergelijks hebben we ook gezien bij de AVG. De maanden voor de harde invoerdatum was iedereen in rep en roer. Hard- en software om AVG-compliant te worden, moest op stel en sprong kunnen worden geleverd. Er zijn resellers, distributeurs en vendors die in die periode flink hebben verdiend.”

Er is echter wel een wezenlijk verschil tussen de AVG en NIS2 als het gaat om de directe businesskansen, geeft Mark aan. “Verwachten dat je door aankoop van hardware of software NIS2-compliant zult zijn is een illusie; verkopers die dat claimen, hebben het echt bij het verkeerde eind. NIS2 gaat om het hebben van overzicht op de maatregelen die je als verantwoordelijke hebt genomen en de kwaliteit van die handelingen.”

Geen gamechanger

Dat is precies wat de bestaande diensten van ProLion bieden. “NIS2 is wat ons betreft geen gamechanger of reden om alles te veranderen. Met CryptoSpike bescherm je je data proactief tegen ransomware en insider threats. DataAnalyzer geeft je inzicht in data en toont hoe de toegangsrechten zijn geregeld op individueel file-niveau. ClusterLion is er voor databeschikbaarheid.”

Het zal dan ook niet verbazen dat Mark anticipeert op een andere rol voor IT-dienstverleners. “NIS2-compliancy kan niet worden uitbesteed, en er is geen panklare oplossing voor. Dienstverleners moeten dat aan hun klanten duidelijk maken. ProLion zal resellers ondersteunen bij het opstellen  van communicatie hierover. We verkopen graag maar als een bestaande dienst al volstaat, vertellen we dat ook eerlijk. We staan dan liever langer stil bij het beter gebruiken van die dienst, wat zich vertaalt in een hogere klanttevredenheid en een lagere churn. Dat is iets dat iedere reseller moet aanspreken.”

 

E-storage wint Reseller of the Year van ProLion

ProLion heeft recent E-storage uit Utrecht verrast met de award Reseller of the Year. Het bedrijf ontvangt de prijs omdat het met succes het gehele portfolio van ProLion onder de aandacht van klanten brengt met totaaloplossingen met het hele spectrum van storage, back-end virtualisatie, databeschikbaarheid en databescherming. Koen Timmermans (midden) van E-storage: “Het partnership met ProLion geeft ons oplossingen bij klanten die direct tot zichtbare verbetering leiden. Daarmee is ProLion een mooie aanvulling op ons portfolio.” Laurens Kalverboer (links) van E-storage vult aan: “ProLion biedt praktische oplossingen voor onze klanten. Met name CryptoSpike voor ransomwareprotectie en ClusterLion voor het voorkomen van een split-brain scenario, zijn producten van ProLion die onze klanten zeer waarderen.”

 

Meer weten over ProLion? Neem contact op met Mark Slagmolen, Regional Manager Benelux, Frankrijk en Nordics, via 0625 033 330 of via mark.slagmolen@prolion.com.

(dit artikel verscheen eerder in ITchannelPRO magazine 2023-05)

 

 

Tags: awardITchannelPRO MagazineNIS2security

GerelateerdeBerichten

cloud

Wie kan zich de cloud nog veroorloven

2025/07/23

Jaarbeurs/Cybersec Netherlands en LuteijnMedia slaan de handen ineen

2025/07/22
Volgend bericht
Axians

Axians lanceert private 5G as a service

Uitgelichte Vacatures

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Business Administration Specialist

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Inside Sales Executive

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Pre Sales Engineer

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

Upcoming Event

NLconnect Breeduit Jaarcongres 2025

11-09-2025 - 20:00

Vision Unfold

23-09-2025 @ 13:00 , more

Smart Living Society: slimmer en vitaal thuiswonen

24-09-2025 - 19:30

Omada Solution X Partner Event 2025

10-09-2025 - 15:00

European Resilience Summit – Den Haag

14-10-2025 @ 10:00 , more
View All Events
Bekijk alle evenementen
itchannelpro logo

ITchannelPRO is hét kennisplatform voor de circa 10.000 Telecom en IT-business partners en geldt als de primaire informatiebron in het IT-kanaal in Nederland.

Overige publicaties
Circulaire IT
DatacenterWorks
InfosecurityMagazine
CloudWorks
Business & IT

Over ITchannelPRO

  • Over ITchannelPRO
  • Tip de redactie
  • Adverteren en contentmarketing
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adreswijziging doorgeven
  • Contact

Contact

Varenmeent 5
1218 AN Hilversum

035 204 1000
info@itchannelpro.nl

ITchannelPRO is onderdeel van LuteijnMedia BV

  • Privacybeleid
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Colofon

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon

Altijd op de hoogte blijven?

Wil je niks missen? We houden je dagelijks op de hoogte van het laatste nieuws! Je kunt je aanmelden voor onze nieuwsbrieven door het formulier in te vullen.

Wil je de nieuwsbrief uiteindelijk toch niet meer ontvangen? Geen probleem! Je kunt je op elk moment weer afmelden.

Inschrijven
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • ‘Integratie Teams en Xelion geeft keuzevrijheid’
  • ‘Partners zijn de belangrijkste schakel’
  • Aboneren CloudWorks
  • Aboneren InfoSecurity Magazine
  • Abonneren
  • Abonneren Datacenter works
  • Adreswijziging doorgeven
  • Adverteren en contentmarketing
  • Adverteren in ITchannelPRO Magazine #1
  • bedankt voor het aanmaken van contact
  • Bedankt voor het aanmaken van een bericht
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuw evenement
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuwe vacature
  • Bedankt voor het abonneren op de nieuwsbrief
  • Bedankt voor het abonneren op ons Magazine
  • Bedankt voor het adverteren
  • Bedankt voor het tippen van de redactie
  • Bedankt voor het wijzigen van uw adres
  • Bedrijf
  • Bedrijf toevoegen
  • Bedrijvengids
  • CEO Jean-Paul Weterings van Exertis Benelux over Microsoft Teams:
  • Circulaire-IT magazine
  • Cloudworks magazine
  • Colofon
  • Compliant en veilig met Microsoft Teams
  • Contact
  • Cookie verklaring
  • Datacenter works magazine
  • De Nationale CyberSecurity Monitor 2020
  • Digitaal dossier
    • Benieuwd naar het ecosysteem van MS Teams?
    • Deelnemen aan het digitaal dossier rondom Circulaire IT?
  • Digitale telecomorganisatie
  • Disclaimer
  • Evenementen
  • Evenementen
  • Event Archive Item
  • Event Detail
  • GD Archive Item
  • Grote vraag naar Adoptify-ondersteuning van Microsoft 365 en MS Teams
  • Home
  • InfoSecurity Magazine
  • ITchannelPRO magazine
  • Jabra Evolve2-headsets zetten de nieuwe standaard
  • Locatie
  • Logitech & Microsoft: al veertig jaar een goed huwelijk
  • lorem20254
  • Lydis met Yealink koploper in MS Teams-hardware
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Nuvias UC; specialist bij uitstek
  • Over ITchannelPRO
  • Plaats een vacature
  • Place Archive Item
  • Place Detail
  • Places
  • Poly: de kracht achter waardevol menselijk contact en samenwerken​
  • Privacybeleid
  • Stapsgewijs overstappen van Skype for Business naar MS Teams is noodzaak
  • Start-up Anyroute biedt resellers platform met telefonie via Microsoft Teams
  • Telefonie of communicatie, het is een groot verschil
  • Terms and Conditions
  • ThemaTeam stelt het werkveld en de belevingswereld van medewerkers voorop
  • Tip de redactie
  • Vacature dashboard
  • Vacatures
  • Video
  • Visie Mark Meerbeek van Ditox op toekomst van (samen)werken
  • Voice-DNA voor de digitale werkplek
  • Whitepaper Nieuwe rol van het dealerkanaal in online marketing en sales
  • Wijzigen
  • Zoekpagina

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon