• Nieuwsbrief
  • Adverteren en contentmarketing
  • Contact
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Enreach 1Banner_Marieke_Bita Capestone Capestone-1144x350 ERSDH ESR-1144x350

Interview Umair Chaudhry van Kyocera Document Solutions Nederland

Uniek en succesvol met 100% indirecte verkoop

19-06-2023
Kyocera_Umair Chaudhry
Deel op LinkedinDeel op FacebookDeel via WhatsappDeel via mail

Kyocera Document Solutions is de enige aanbieder van printers en multifunctionals in Nederland die kiest voor 100% indirecte verkoop. ITchannelPRO sprak met commercieel directeur Document Solutions Umair Chaudhry over de rol van businesspartners voor het bedrijf.

Kyocera_Umair ChaudhryHet begrip printer wordt tijdens het interview met Umair opvallend weinig gebruikt. Bij Kyocera spreken ze over Document Solutions. Daaronder verstaat men zowel de printers, multifunctionele printers als software en consultancy. Belangrijk is hierbij dat Kyocera apparaten en software als één geheel ziet. Software is daarbij wezenlijk meer dan de drivers, en omvat ook koppelingen voor onder andere ERP, CRM-systemen en cloudomgevingen.

“We ondersteunen onze businesspartners bij het leveren van Business Solutions”, zegt Umair. “Daaronder verstaan we bijvoorbeeld software voor het archiveren van documenten, workflow management en het automatiseren van bedrijfsprocessen. Daarbij hoort ook consultancy.”

Indirect model

Kyocera werkt uitsluitend met het indirecte model. “Dat hebben we op de Nederlandse markt altijd gedaan, en daarmee zijn we nog steeds uniek. Een eindgebruiker kan bij ons niets bestellen, alles gaat via onze businesspartners”, legt Umair uit. “Mede daardoor heeft onze organisatie met krap 70 medewerkers een bescheiden omvang, het vertoont overeenkomsten met een familiebedrijf. Dat heeft als groot voordeel dat lijnen kort zijn en kennis makkelijk wordt gedeeld, zaken waar de partners van profiteren.”

De partners van Kyocera bestaan uit drie groepen. Er is een groep businesspartners die zich heeft gespecialiseerd in producten en diensten van Kyocera. De tweede groep bestaat uit bedrijven met de focus op de inrichting van kantoren en werkplekken. De derde groep omschrijft Umair als IT-bedrijven die als provider de vraagstukken omtrent Document Solutions met Kyocera invullen.

Keuzevrijheid

Deze groepen zijn verschillend, maar ze kunnen rekenen op dezelfde ondersteuning door het team in Schiphol-Rijk. Keuzevrijheid is daarbij altijd troef; de partner bepaalt of hij koop, uitlevering, installatie, onderhoud, maar ook zaken als financiering zelf wil regelen, of dat hij het uitbesteedt aan Kyocera. Umair: “Onze channel-strategie heeft als uitgangspunten full service en keuzevrijheid voor partners. We kunnen desgewenst de businesspartners alle werkzaamheden uit handen nemen, van het eerste gesprek tot de complete facturatie.”

Assessments

De businesspartners van Kyocera bedienen primair klantgroepen die meer willen dan een aantal printers. Men is op zoek naar een oplossing voor printen, scannen, archiveren en het automatiseren van workflows. Businesspartners kunnen hiervoor een beroep doen op de expertise van Kyocera. “Wij voeren op verzoek van de partner een meervoudig assessment uit bij zijn klant. Het eerste assessment betreft een Document Output Assessment en onderzoekt de huidige stand van zaken op het gebied van de hardware en de security. Het rapport dat daaruit volgt, geeft aanbevelingen voor de gevonden verbeterpunten”, aldus Umair.

Voor het tweede assessment wordt gekeken naar de Document Workflow. Dit helpt de processen voor scannen en archiveren in kaart te brengen, met het oog op verdere optimalisering. Als de aanbevelingen van de eerste twee analyses zijn opgevolgd, is er sprake van processen die goed en veilig zijn. Ten slotte is er een derde assessment, dat kijkt naar het structureel optimaliseren van de Business Proces Management. Daarbij horen vraagstukken als welke fysieke of digitale documenten kunnen worden vervangen voor elektronische documenten, en het automatiseren van bedrijfsprocessen.

Concrete handvatten voor partners

Het mag duidelijk zijn dat deze drietrapsraket businesspartners helpt met een gerichter aanbod aan klanten. “De inzichten die dit oplevert, zijn voor beide partijen zeer waardevol. We leveren partners concrete handvatten voor betere sales, zonder dat wij ons met de business bemoeien”, zegt Umair.

TCO

Een van de resultaten van het doorvoeren en opvolgen van de assessments is dat klanten steeds minder papier nodig hebben, omdat het printvolume fors en blijvend wordt gereduceerd. Umair: “Dat klinkt misschien vreemd uit de mond van iemand die werkt voor een bedrijf dat printers maakt, maar dat is echt waar we op aansturen. Het streven om minder papier te verbruiken sluit naadloos aan op de filosofie van ons bedrijf, waar sinds de oprichting in 1959 duurzaamheid voorop staat.”

Dit betekent nadrukkelijk niet dat partners van Kyocera hun omzet onder druk zien staan. “Allesbehalve dat”, verzekert Umair. “Ons marktaandeel neemt toe door de sterke focus op het tegengaan van verspilling door meer digitalisering. De rol en expertise van partners is daarbij cruciaal. In 2022 waren we in Nederland de tweede aanbieder van A3 MFP’s. De combinatie van goede apparaten en software leidt tot een zeer gunstige TCO voor alle Kyocera Document Solutions-oplossingen.”

 

Heb je belangstelling voor de partnerpropositie van Kyocera? Neem dan contact op met Umair Chaudhry via umair.chaudhry@dnl.kyocera.com.

(dit artikel verscheen eerder in ITchannelPRO magazine nr 03)

Tags: ITchannelPRO Magazinepartnersprinter

GerelateerdeBerichten

Indy Veldt Telador

Indy Veldt over geslaagd partnerevent en toekomst van Telador

2025/07/22
Odido Peter Gijzenberg 1_G3_light

Peter Gijzenberg van Odido over 5G Internet voor Bedrijven

2025/07/21
Volgend bericht
domeinnaam domeinnamen

Aantal registraties domeinnamen in 2022 wijst op verzadiging

Uitgelichte Vacatures

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Business Administration Specialist

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Inside Sales Executive

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Pre Sales Engineer

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

Upcoming Event

NLconnect Breeduit Jaarcongres 2025

11-09-2025 - 20:00

Vision Unfold

23-09-2025 @ 13:00 , more

Smart Living Society: slimmer en vitaal thuiswonen

24-09-2025 - 19:30

Omada Solution X Partner Event 2025

10-09-2025 - 15:00

European Resilience Summit – Den Haag

14-10-2025 @ 10:00 , more
View All Events
Bekijk alle evenementen
itchannelpro logo

ITchannelPRO is hét kennisplatform voor de circa 10.000 Telecom en IT-business partners en geldt als de primaire informatiebron in het IT-kanaal in Nederland.

Overige publicaties
Circulaire IT
DatacenterWorks
InfosecurityMagazine
CloudWorks
Business & IT

Over ITchannelPRO

  • Over ITchannelPRO
  • Tip de redactie
  • Adverteren en contentmarketing
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adreswijziging doorgeven
  • Contact

Contact

Varenmeent 5
1218 AN Hilversum

035 204 1000
info@itchannelpro.nl

ITchannelPRO is onderdeel van LuteijnMedia BV

  • Privacybeleid
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Colofon

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon

Altijd op de hoogte blijven?

Wil je niks missen? We houden je dagelijks op de hoogte van het laatste nieuws! Je kunt je aanmelden voor onze nieuwsbrieven door het formulier in te vullen.

Wil je de nieuwsbrief uiteindelijk toch niet meer ontvangen? Geen probleem! Je kunt je op elk moment weer afmelden.

Inschrijven
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • ‘Integratie Teams en Xelion geeft keuzevrijheid’
  • ‘Partners zijn de belangrijkste schakel’
  • Aboneren CloudWorks
  • Aboneren InfoSecurity Magazine
  • Abonneren
  • Abonneren Datacenter works
  • Adreswijziging doorgeven
  • Adverteren en contentmarketing
  • Adverteren in ITchannelPRO Magazine #1
  • bedankt voor het aanmaken van contact
  • Bedankt voor het aanmaken van een bericht
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuw evenement
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuwe vacature
  • Bedankt voor het abonneren op de nieuwsbrief
  • Bedankt voor het abonneren op ons Magazine
  • Bedankt voor het adverteren
  • Bedankt voor het tippen van de redactie
  • Bedankt voor het wijzigen van uw adres
  • Bedrijf
  • Bedrijf toevoegen
  • Bedrijvengids
  • CEO Jean-Paul Weterings van Exertis Benelux over Microsoft Teams:
  • Circulaire-IT magazine
  • Cloudworks magazine
  • Colofon
  • Compliant en veilig met Microsoft Teams
  • Contact
  • Cookie verklaring
  • Datacenter works magazine
  • De Nationale CyberSecurity Monitor 2020
  • Digitaal dossier
    • Benieuwd naar het ecosysteem van MS Teams?
    • Deelnemen aan het digitaal dossier rondom Circulaire IT?
  • Digitale telecomorganisatie
  • Disclaimer
  • Evenementen
  • Evenementen
  • Event Archive Item
  • Event Detail
  • GD Archive Item
  • Grote vraag naar Adoptify-ondersteuning van Microsoft 365 en MS Teams
  • Home
  • InfoSecurity Magazine
  • ITchannelPRO magazine
  • Jabra Evolve2-headsets zetten de nieuwe standaard
  • Locatie
  • Logitech & Microsoft: al veertig jaar een goed huwelijk
  • lorem20254
  • Lydis met Yealink koploper in MS Teams-hardware
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Nuvias UC; specialist bij uitstek
  • Over ITchannelPRO
  • Plaats een vacature
  • Place Archive Item
  • Place Detail
  • Places
  • Poly: de kracht achter waardevol menselijk contact en samenwerken
  • Privacybeleid
  • Stapsgewijs overstappen van Skype for Business naar MS Teams is noodzaak
  • Start-up Anyroute biedt resellers platform met telefonie via Microsoft Teams
  • Telefonie of communicatie, het is een groot verschil
  • Terms and Conditions
  • ThemaTeam stelt het werkveld en de belevingswereld van medewerkers voorop
  • Tip de redactie
  • Vacature dashboard
  • Vacatures
  • Video
  • Visie Mark Meerbeek van Ditox op toekomst van (samen)werken
  • Voice-DNA voor de digitale werkplek
  • Whitepaper Nieuwe rol van het dealerkanaal in online marketing en sales
  • Wijzigen
  • Zoekpagina

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon