• Nieuwsbrief
  • Adverteren en contentmarketing
  • Contact
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Enreach 1Banner_Marieke_Bita Capestone Capestone-1144x350 C-IT community

GIG.tech: Cloud as a Service voor resellers 

G8 biedt managed cloudaanbod met gezonde marge voor kanaal

16-08-2021
hans-van-linschoten gig.tech-small
Deel op LinkedinDeel op FacebookDeel via WhatsappDeel via mail

GIG.tech heeft een managed cloud platform voor resellers ontwikkeld dat in de opbouw sterk overeenkomt met de doelstellingen van het GAIA-X project. Managing director Hans van Linschoten spreekt over de voordelen voor gebruikers. 

hans-van-linschoten gig.tech-smallHans van het Nederlands-Belgische bedrijf GIG.tech heeft veel ervaring opgedaan in de telcowereld en spreekt over de overeenkomsten met zijn business met GIG.tech. Resellers van zowel telecom- als van clouddiensten maken zich zorgen om de dalende marges en discussies over het klanteigenaarschap op de langere termijn. GIG.tech blijft daar verre van. “We beperken ons tot een managed service om ‘Cloud as a Service’ mogelijk te maken. Met de white label oplossing kunnen resellers managed IaaS aan bestaande en nieuwe klanten aanbieden. De dienst is voor partijen die daar eigen diensten op willen draaien zoals softwareontwikkelaars en vendors. 

De dienst is nadrukkelijk ook bedoeld voor resellers die een eigen cloud onder eigen naam in de markt willen zetten, zonder daarvoor resources te alloceren voor beheer. Daarmee benoemt Hans nog een overeenkomst met de resellers in het telecomkanaal. “Zij willen hun portfolio verbreden om klanten beter te bedienen zonder hoge investeringen. Bij ons kunnen ze het GIG.tech-aanbod whit label toevoegen aan hun diensten maar ook extra diensten toevoegen. Denk aan S3-compatibel diensten voor back-up en archiving. De belangstelling voor de beschikbare VDI en CDN-toepassingen is ook groot. Ook SaaS-bedrijven kunnen eenvoudig via diezelfde marktplaats het eigen aanbod breder in de markt zetten.” 

Hyperscalers 

Hans ziet dat veel IT-dienstverleners behoefte hebben aan een lokaal of eigen cloudplatform naast het aanbod van hyperscalers. Klanten vragen daar volgens hem om en softwarebedrijven hebben het nodig voor hun business. “Het aanbod van hyperscalers is overweldigend en veel IT-bedrijven zijn daar ook reseller van. Daar is niets mis mee. Het laat echter wel een duidelijke plek open die wij met onze dienst G8 invullen.”  

Verder ziet GIG.tech een groeiende behoefte aan een federated cloud. “Toen wij ons antwoord daarop formuleerden, stond GAIA-X nog niet op de agenda”. vertelt Hans. “Door onze ervaringen in Afrika waren we al tot de conclusie gekomen dat het verstandiger is het cloudaanbod via meerdere datacenters, landen en partijen in de markt te zetten. Zo voorkom je een lock-in. Dat is ook makkelijker gericht uit te rollen. Een federated cloud is inmiddels geaccepteerd als oplossing voor het vraagstuk van edge computing. Wij doen in de praktijk waar bij GAIA-X over wordt gesproken.” 

Europese datacenters 

Op dit moment draaien eigen GIG.tech nodes in twee Europese datacenters van Europese aanbieders in België en Nederland. “IT-dienstverleners en hun klanten zijn voor data en IE steeds kritischer op datacenters die aan Amerikaanse of Chinese wetgeving moeten voldoen”, aldus Hans. “Dat voorbehoud was er al bij clouddiensten, maar het breidt zich steeds meer uit naar gewone datacenters. Wij houden rekening met die trend en zijn daarin iets strenger dan GAIA-X.” 

Public, private en hybride 

Elk gesprek over de cloud gaat ook over de vraag of het een public of private cloud is. Voor GIG.tech is het simpel: de klant bepaalt het antwoord. Private cloud betekent dat G8 draait op hardware van klanten, waarbij GIG.tech het onderhoud en beheer verricht inclusief garanties richting eindgebruikers. Een partner kan ook kiezen voor de infrastructuur van GIG.tech. Hiertoe is het label Whitesky.cloud in de markt gezet. In dat geval nemen klanten een public cloud af. Of zij die voor eigen gebruik of voor wederverkoop inzetten, is om het even. Beide opties komen in de praktijk voor. Het is gebruikelijk dat de diensten en capaciteit wordt gekoppeld aan bestaande IT-architectuur. Daarom is er heel vaak sprake van het hybride model.  

G8 net iets anders en veel interessanter 

De managed oplossing van GIG.tech is anders en interessanter dan die van de hyperscalers, resellers biedt het de kans snel hun portfolio uit te breiden met een eigen cloud. Ze zijn daarmee verzekerd van een gezonde marge en het klanteigenaarschap. G8 stelt softwareontwikkelaars en leveranciers in staat gebruik te maken van een redundante cloudomgeving om eigen diensten te kunnen aanbieden. 

(Dit artikel verscheen eerder in ITchannelPRO magazine nummer 2)

Tags: cloudITchannelPRO Magazinereseller

GerelateerdeBerichten

CISPE-300

CISPE sleept Europese Commissie (EC) voor de rechter

2025/07/30
terra-wortmann-cloud

Zo’n cloud bestaat niet in Nederland

2025/07/24
Volgend bericht
Cyentia rapport dataverlies 2021

Hoe vaak is dataverlies begin van einde verhaal voor MKB?

Uitgelichte Vacatures

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Business Administration Specialist

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Inside Sales Executive

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Pre Sales Engineer

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

Upcoming Event

NLconnect Breeduit Jaarcongres 2025

11-09-2025 - 20:00

Vision Unfold

23-09-2025 @ 13:00 , more

Smart Living Society: slimmer en vitaal thuiswonen

24-09-2025 - 19:30

Omada Solution X Partner Event 2025

10-09-2025 - 15:00

European Resilience Summit – Den Haag

14-10-2025 @ 10:00 , more
View All Events
Bekijk alle evenementen
itchannelpro logo

ITchannelPRO is hét kennisplatform voor de circa 10.000 Telecom en IT-business partners en geldt als de primaire informatiebron in het IT-kanaal in Nederland.

Overige publicaties
Circulaire IT
DatacenterWorks
InfosecurityMagazine
CloudWorks
Business & IT

Over ITchannelPRO

  • Over ITchannelPRO
  • Tip de redactie
  • Adverteren en contentmarketing
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adreswijziging doorgeven
  • Contact

Contact

Varenmeent 5
1218 AN Hilversum

035 204 1000
info@itchannelpro.nl

ITchannelPRO is onderdeel van LuteijnMedia BV

  • Privacybeleid
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Colofon

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon

Altijd op de hoogte blijven?

Wil je niks missen? We houden je dagelijks op de hoogte van het laatste nieuws! Je kunt je aanmelden voor onze nieuwsbrieven door het formulier in te vullen.

Wil je de nieuwsbrief uiteindelijk toch niet meer ontvangen? Geen probleem! Je kunt je op elk moment weer afmelden.

Inschrijven
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • ‘Integratie Teams en Xelion geeft keuzevrijheid’
  • ‘Partners zijn de belangrijkste schakel’
  • Aboneren CloudWorks
  • Aboneren InfoSecurity Magazine
  • Abonneren
  • Abonneren Datacenter works
  • Adreswijziging doorgeven
  • Adverteren en contentmarketing
  • Adverteren in ITchannelPRO Magazine #1
  • bedankt voor het aanmaken van contact
  • Bedankt voor het aanmaken van een bericht
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuw evenement
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuwe vacature
  • Bedankt voor het abonneren op de nieuwsbrief
  • Bedankt voor het abonneren op ons Magazine
  • Bedankt voor het adverteren
  • Bedankt voor het tippen van de redactie
  • Bedankt voor het wijzigen van uw adres
  • Bedrijf
  • Bedrijf toevoegen
  • Bedrijvengids
  • CEO Jean-Paul Weterings van Exertis Benelux over Microsoft Teams:
  • Circulaire-IT magazine
  • Cloudworks magazine
  • Colofon
  • Compliant en veilig met Microsoft Teams
  • Contact
  • Cookie verklaring
  • Datacenter works magazine
  • De Nationale CyberSecurity Monitor 2020
  • Digitaal dossier
    • Benieuwd naar het ecosysteem van MS Teams?
    • Deelnemen aan het digitaal dossier rondom Circulaire IT?
  • Digitale telecomorganisatie
  • Disclaimer
  • Evenementen
  • Evenementen
  • Event Archive Item
  • Event Detail
  • GD Archive Item
  • Grote vraag naar Adoptify-ondersteuning van Microsoft 365 en MS Teams
  • Home
  • InfoSecurity Magazine
  • ITchannelPRO magazine
  • Jabra Evolve2-headsets zetten de nieuwe standaard
  • Locatie
  • Logitech & Microsoft: al veertig jaar een goed huwelijk
  • lorem20254
  • Lydis met Yealink koploper in MS Teams-hardware
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Nuvias UC; specialist bij uitstek
  • Over ITchannelPRO
  • Plaats een vacature
  • Place Archive Item
  • Place Detail
  • Places
  • Poly: de kracht achter waardevol menselijk contact en samenwerken​
  • Privacybeleid
  • Stapsgewijs overstappen van Skype for Business naar MS Teams is noodzaak
  • Start-up Anyroute biedt resellers platform met telefonie via Microsoft Teams
  • Telefonie of communicatie, het is een groot verschil
  • Terms and Conditions
  • ThemaTeam stelt het werkveld en de belevingswereld van medewerkers voorop
  • Tip de redactie
  • Vacature dashboard
  • Vacatures
  • Video
  • Visie Mark Meerbeek van Ditox op toekomst van (samen)werken
  • Voice-DNA voor de digitale werkplek
  • Whitepaper Nieuwe rol van het dealerkanaal in online marketing en sales
  • Wijzigen
  • Zoekpagina

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon