• Nieuwsbrief
  • Adverteren en contentmarketing
  • Contact
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Capestone Capestone-1144x350 2025Enreach Enreach2025-10 2025Businesscom 2025yeastar

Boete Virgin Media UK voor dodelijk fouten migratie PSTN naar IP

Eisen van Ofcom ten aanzien van telecare klanten niet nagekomen

03-12-2025
virgin_media_logo
Deel op LinkedinDeel op FacebookDeel via WhatsappDeel via mail

Ofcom heeft Virgin Media een boete van 23,8 miljoen pond opgelegd, nadat het telecare-klanten had afgesloten tijdens zijn programma om klanten over te zetten naar digitale vaste lijnen.

virgin_media_logoVaste telefoongesprekken worden van oudsher geleverd via een op koper gebaseerd netwerk dat bekend staat als het openbare telefoonnetwerk (PSTN). Dit netwerk heeft zijn beoogde levensduur overschreden en wordt steeds onbetrouwbaarder, waardoor het moet worden gemoderniseerd. Het door de sector geleide proces om klanten over te schakelen van analoge naar digitale vaste lijnen is een noodzakelijke en belangrijke stap om te zorgen voor moderne, betrouwbare en veerkrachtige vaste telefoondiensten in het Verenigd Koninkrijk.

Ofcom heeft echter duidelijk gemaakt dat telecombedrijven tijdens dit migratieproces ervoor moeten zorgen dat zij kwetsbare klanten identificeren, beschermen en ondersteunen. De migratie van klanten met telecare-alarmen moet met de nodige zorg en op maat gemaakte ondersteuning worden uitgevoerd, aangezien elke verstoring van de verbinding van hun apparaat aanzienlijke gevolgen kan hebben voor hun veiligheid.

Virgin Media heeft Ofcom in november en december 2023 op de hoogte gebracht van een aantal ernstige incidenten in verband met de migratie van telecare-klanten. Als gevolg daarvan heeft Ofcom een onderzoek ingesteld om vast te stellen of het bedrijf zijn plicht om kwetsbare klanten eerlijk te behandelen niet is nagekomen. Ons onderzoek heeft ernstige systeemfouten aan het licht gebracht in het migratieproces van Virgin Media tussen augustus 2022 en december 2023.

Samengevat: Virgin Media heeft nagelaten de status van telecare-klanten correct te identificeren en te registreren, wat heeft geleid tot aanzienlijke hiaten in het screeningproces. Dit betekende dat de betrokkenen tijdens het migratieproces niet het juiste niveau van ondersteuning op maat hebben gekregen. De aanpak van Virgin Media om telecare-klanten die niet aan het migratieproces deelnamen, ondanks dat ze werden aangemeld, af te sluiten, bracht duizenden kwetsbare klanten in direct gevaar en zorgde ervoor dat hun apparaten tijdens de afsluiting geen verbinding konden maken met alarmcentrales.

Als gevolg hiervan hebben we geconcludeerd dat Virgin Media niet heeft voldaan aan zijn eigen beleid en procedures voor een eerlijke en passende behandeling van kwetsbare consumenten – en daarmee de regels van Ofcom inzake consumentenbescherming heeft overtreden.[1]Financiële sanctieAls gevolg van de ernstige tekortkomingen van Virgin Media heeft Ofcom het bedrijf een boete van £ 23.800.000 opgelegd, die zal worden doorgegeven aan HM Treasury.[2] Bij het vaststellen van het bedrag van de boete hebben we rekening gehouden met de kwetsbaarheid van de getroffen klanten, de aanzienlijke duur van de overtredingen, de ernst van de schending en de aanzienlijke omvang van de potentiële schade. Bij de boete is ook rekening gehouden met het feit dat Virgin Media tegenover Ofcom zijn tekortkomingen heeft erkend door een schikkingsprocedure aan te gaan en mee te werken aan ons onderzoek. Het bedrijf heeft ook belangrijke maatregelen genomen om de problemen te verhelpen. Na een pauze in de migraties in december 2023 heeft Virgin Media

Na een pauze in de migraties in december 2023 heeft Virgin Media zijn beleid en procedures bijgewerkt en een aantal aanvullende waarborgen ingevoerd.[3] Ian Strawhorne, directeur Handhaving bij Ofcom, zei: “Het is onaanvaardbaar dat kwetsbare klanten door Virgin Media aan direct gevaar werden blootgesteld en zonder passende ondersteuning werden achtergelaten tijdens wat een veilige en eenvoudige upgrade van hun vaste telefoondiensten had moeten zijn. “De boete van vandaag maakt bedrijven duidelijk dat zij, als zij hun kwetsbare klanten niet beschermen, soortgelijke handhavingsmaatregelen kunnen verwachten.”

(vertaald OFCOM persbericht)

Aanvulling redactie: uit een WOB/WOO verzoek van de Financial Times is gebleken dat twee klanten van Virgin Media zijn overleden nadat hun telecare-apparaten niet meer werkten als gevolg van een upgrade van analoge naar digitale vaste lijnen. Er volgt geen strafrechtelijke vervolging.

Tags: juridischtelefonie

GerelateerdeBerichten

cloudstorage

Samenwerking twee hyperscalers vanwege “reliability and security”

2025/12/02
zwitserland

Privatim: Amerikaanse SaaS ontoelaatbaar voor Zwitserse overheden

2025/11/28

Uitgelichte Vacatures

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Business Administration Specialist

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Inside Sales Executive

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Pre Sales Engineer

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

Upcoming Event

Bekijk alle evenementen
itchannelpro logo

ITchannelPRO is hét kennisplatform voor de circa 10.000 Telecom en IT-business partners en geldt als de primaire informatiebron in het IT-kanaal in Nederland.

Overige publicaties
Circulaire IT
DatacenterWorks
InfosecurityMagazine
CloudWorks
Business & IT

Over ITchannelPRO

  • Over ITchannelPRO
  • Tip de redactie
  • Adverteren en contentmarketing
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adreswijziging doorgeven
  • Contact

Contact

Varenmeent 5
1218 AN Hilversum

035 204 1000
info@itchannelpro.nl

ITchannelPRO is onderdeel van LuteijnMedia BV

  • Privacybeleid
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Colofon

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon

Altijd op de hoogte blijven?

Wil je niks missen? We houden je dagelijks op de hoogte van het laatste nieuws! Je kunt je aanmelden voor onze nieuwsbrieven door het formulier in te vullen.

Wil je de nieuwsbrief uiteindelijk toch niet meer ontvangen? Geen probleem! Je kunt je op elk moment weer afmelden.

Inschrijven
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • ‘Integratie Teams en Xelion geeft keuzevrijheid’
  • ‘Partners zijn de belangrijkste schakel’
  • Aboneren CloudWorks
  • Aboneren InfoSecurity Magazine
  • Abonneren
  • Abonneren Datacenter works
  • Adreswijziging doorgeven
  • Adverteren en contentmarketing
  • Adverteren in ITchannelPRO Magazine #1
  • bedankt voor het aanmaken van contact
  • Bedankt voor het aanmaken van een bericht
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuw evenement
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuwe vacature
  • Bedankt voor het abonneren op de nieuwsbrief
  • Bedankt voor het abonneren op ons Magazine
  • Bedankt voor het adverteren
  • Bedankt voor het tippen van de redactie
  • Bedankt voor het wijzigen van uw adres
  • Bedrijf
  • Bedrijf toevoegen
  • Bedrijvengids
  • CEO Jean-Paul Weterings van Exertis Benelux over Microsoft Teams:
  • Circulaire-IT magazine
  • Cloudworks magazine
  • Colofon
  • Compliant en veilig met Microsoft Teams
  • Contact
  • Cookie verklaring
  • Datacenter works magazine
  • De Nationale CyberSecurity Monitor 2020
  • Digitaal dossier
    • Benieuwd naar het ecosysteem van MS Teams?
    • Deelnemen aan het digitaal dossier rondom Circulaire IT?
  • Digitale telecomorganisatie
  • Disclaimer
  • Evenementen
  • Evenementen
  • Event Archive Item
  • Event Detail
  • GD Archive Item
  • Grote vraag naar Adoptify-ondersteuning van Microsoft 365 en MS Teams
  • Home
  • InfoSecurity Magazine
  • ITchannelPRO magazine
  • Jabra Evolve2-headsets zetten de nieuwe standaard
  • Locatie
  • Logitech & Microsoft: al veertig jaar een goed huwelijk
  • lorem20254
  • Lydis met Yealink koploper in MS Teams-hardware
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Nuvias UC; specialist bij uitstek
  • Over ITchannelPRO
  • Plaats een vacature
  • Place Archive Item
  • Place Detail
  • Places
  • Poly: de kracht achter waardevol menselijk contact en samenwerken
  • Privacybeleid
  • Stapsgewijs overstappen van Skype for Business naar MS Teams is noodzaak
  • Start-up Anyroute biedt resellers platform met telefonie via Microsoft Teams
  • Telefonie of communicatie, het is een groot verschil
  • Terms and Conditions
  • ThemaTeam stelt het werkveld en de belevingswereld van medewerkers voorop
  • Tip de redactie
  • Vacature dashboard
  • Vacatures
  • Video
  • Visie Mark Meerbeek van Ditox op toekomst van (samen)werken
  • Voice-DNA voor de digitale werkplek
  • Whitepaper Nieuwe rol van het dealerkanaal in online marketing en sales
  • Wijzigen
  • Zoekpagina

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon