• Nieuwsbrief
  • Adverteren en contentmarketing
  • Contact
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
  • Nieuws
  • Achtergrond
  • Evenementen
  • Video
  • Magazines
    • Alle Magazines
  • Vacatures
  • Personalia
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
ITchannelPRO
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten

Enreach 1Banner_Marieke_Bita Capestone Capestone-1144x350 C-IT community

Problemen met supplychain of gebrek aan zicht op de markt?

Een perfecte storm

04-08-2022
economie markt
Deel op LinkedinDeel op FacebookDeel via WhatsappDeel via mail

Supplychain

economie marktInmiddels gaat al twee jaar het verhaal rond dat problemen met de supplychain in hoge mate verantwoordelijk zijn voor de hoge prijzen, schaarste en onvoorspelbaarheid van de markt. Dat verhaal zou opgaan voor bijna elke markt, dus ook de gehele IT sector. Trendforce ging daar lang in mee, maar heeft twee dagen terug ook een ander beeld geschetst.

DRAM

Het verhaal waar Trendforce nu mee komt draait om de rol van DRAM. Dat geheugen zit in elke computer en smartphone. Het is een basisonderdeel. Als de vraag naar DRAM hoog is dan weet elke analist dat de markt het goed doet. Lage vraag betekent dat er minder kant en klare devices van de lopende band afrollen.

Als we de berichten mogen geloven is aanbodzijde uitgegaan van een productiegroei van ongeveer 19 procent in 2022 en 14 procent voor 2023. De vraagzijde zou met 14 en 8 procent toenemen. Deze vier cijfers laten duidelijk zien dat hier een probleem is. Of het nu gaat om de fabrikanten of de klanten, elk verwacht dat volgend de groei veel minder zal zijn. Het verschil tussen de verwachtingen van de partijen is natuurlijk ook opmerkelijk. Iedereen ziet zo dat als producenten nu niet hard aan de rem trekken, of de vraag weten op te peppen, er een grote overproductie zal komen.

Overproductie

Overproductie voor DRAM betekent neerwaartse prijsdruk, dus goedkopere producten. Als de prijs naar beneden gaat neemt de vraag toe, althans voor sommige producten. Bij DRAM gaat die vlieger niet op. De reden daarvoor is iets dat in 2020 en 2021 heeft plaatsgevonden. Er is op ongekend grote schaal gehamsterd en parallel daaraan is een deel van de markt zich gaan richten op DDR5 geheugen.

DDR5 geheugen is beter, sneller en duurder. Dat laatste is vooralsnog een rem op de grootschalige adoptie door fabrikanten van servers en computers. Die kunnen namelijk met systemen op basis van DDR4 geheugen nog een veel betere marge maken. Dat wil zeggen, als ze er in slagen kopers te vinden. Want ook daar zit een probleem. Eindklanten, of het nu consumenten zijn, ondernemers of hyperscalers, bijna iedereen houdt de hand op de knip en stelt het aanschaffen van nieuwe hardware nog even uit.

NAND

Het zelfde verhaal gaat ook op voor NAND geheugen, de basis van SSD’s. Wat Trendforce beschrijft is een ongekende samenloop van omstandigheden. Dat voorraden van A naar B krijgen een probleem is, lijkt in dat hele verhaal niets meer dan een lastig detail. En dat is het ook. De echte problemen voor de IT sector hebben te maken met het gebrek aan zicht op gehele markt. Dat zijn veel meer schakels in een keten die veel langer en complexer is dan de reseller en zelfs distributeur kan overzien.

“perfecte storm”

Waar het genoemde artikel weinig over zegt is nog iets anders dat deze “perfecte storm” voedt: inflatie. Die lijkt in een aantal landen te stabiliseren of zelfs weer omlaag te gaan. In het VK is woensdag echter een bericht verschenen dat de inflatie voor langere tijd boven de 11 procent kan blijven. Om die de kop in te drukken moet de Bank of England de rente met minimaal 3 procentpunten verhogen. Als die voorspelling uitkomt dan zal de IT sector daar behoorlijk veel last van krijgen. De businesscase van menig datacenter (groot afnemers van IT!) zal dan op de schop gaan.

Fabrikanten in het Verre Oosten zullen die ontwikkeling nauwlettend moeten volgen. Het is ook zeer ongunstig voor alle IT distributeurs en dienstverleners. En precies die twee groepen hebben, zoals bekend, nog steeds een behoorlijke footprint in het Nederlandse IT landschap.

Dus ja, er zijn problemen met de supplychain, maar met de markt dichter bij huis is ook het nodige aan de hand.

Tags: distributeurtrend

GerelateerdeBerichten

nieuws

Kort nieuws Mediamarkt en Siewert & Kau

2025/07/31
GTDC

GTDC rapport met best practices over distributie onboarding

2025/07/31
Volgend bericht
Gerard AC-Company

zomercolumn AC-Company

Uitgelichte Vacatures

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Business Administration Specialist

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Inside Sales Executive

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

TP-link-logo-400

TP-Link zoekt: Pre Sales Engineer

door Rashid Niamat
15-07-2025
0

Upcoming Event

NLconnect Breeduit Jaarcongres 2025

11-09-2025 - 20:00

Vision Unfold

23-09-2025 @ 13:00 , more

Smart Living Society: slimmer en vitaal thuiswonen

24-09-2025 - 19:30

Omada Solution X Partner Event 2025

10-09-2025 - 15:00

European Resilience Summit – Den Haag

14-10-2025 @ 10:00 , more
View All Events
Bekijk alle evenementen
itchannelpro logo

ITchannelPRO is hét kennisplatform voor de circa 10.000 Telecom en IT-business partners en geldt als de primaire informatiebron in het IT-kanaal in Nederland.

Overige publicaties
Circulaire IT
DatacenterWorks
InfosecurityMagazine
CloudWorks
Business & IT

Over ITchannelPRO

  • Over ITchannelPRO
  • Tip de redactie
  • Adverteren en contentmarketing
  • Nieuwsbrief
  • Abonneren
  • Adreswijziging doorgeven
  • Contact

Contact

Varenmeent 5
1218 AN Hilversum

035 204 1000
info@itchannelpro.nl

ITchannelPRO is onderdeel van LuteijnMedia BV

  • Privacybeleid
  • Algemene voorwaarden
  • Disclaimer
  • Colofon

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon

Altijd op de hoogte blijven?

Wil je niks missen? We houden je dagelijks op de hoogte van het laatste nieuws! Je kunt je aanmelden voor onze nieuwsbrieven door het formulier in te vullen.

Wil je de nieuwsbrief uiteindelijk toch niet meer ontvangen? Geen probleem! Je kunt je op elk moment weer afmelden.

Inschrijven
Geen resultaten
Bekijk alle resultaten
  • ‘Integratie Teams en Xelion geeft keuzevrijheid’
  • ‘Partners zijn de belangrijkste schakel’
  • Aboneren CloudWorks
  • Aboneren InfoSecurity Magazine
  • Abonneren
  • Abonneren Datacenter works
  • Adreswijziging doorgeven
  • Adverteren en contentmarketing
  • Adverteren in ITchannelPRO Magazine #1
  • bedankt voor het aanmaken van contact
  • Bedankt voor het aanmaken van een bericht
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuw evenement
  • Bedankt voor het aanmaken van een nieuwe vacature
  • Bedankt voor het abonneren op de nieuwsbrief
  • Bedankt voor het abonneren op ons Magazine
  • Bedankt voor het adverteren
  • Bedankt voor het tippen van de redactie
  • Bedankt voor het wijzigen van uw adres
  • Bedrijf
  • Bedrijf toevoegen
  • Bedrijvengids
  • CEO Jean-Paul Weterings van Exertis Benelux over Microsoft Teams:
  • Circulaire-IT magazine
  • Cloudworks magazine
  • Colofon
  • Compliant en veilig met Microsoft Teams
  • Contact
  • Cookie verklaring
  • Datacenter works magazine
  • De Nationale CyberSecurity Monitor 2020
  • Digitaal dossier
    • Benieuwd naar het ecosysteem van MS Teams?
    • Deelnemen aan het digitaal dossier rondom Circulaire IT?
  • Digitale telecomorganisatie
  • Disclaimer
  • Evenementen
  • Evenementen
  • Event Archive Item
  • Event Detail
  • GD Archive Item
  • Grote vraag naar Adoptify-ondersteuning van Microsoft 365 en MS Teams
  • Home
  • InfoSecurity Magazine
  • ITchannelPRO magazine
  • Jabra Evolve2-headsets zetten de nieuwe standaard
  • Locatie
  • Logitech & Microsoft: al veertig jaar een goed huwelijk
  • lorem20254
  • Lydis met Yealink koploper in MS Teams-hardware
  • Magazines
  • Nieuwsbrief
  • Nuvias UC; specialist bij uitstek
  • Over ITchannelPRO
  • Plaats een vacature
  • Place Archive Item
  • Place Detail
  • Places
  • Poly: de kracht achter waardevol menselijk contact en samenwerken​
  • Privacybeleid
  • Stapsgewijs overstappen van Skype for Business naar MS Teams is noodzaak
  • Start-up Anyroute biedt resellers platform met telefonie via Microsoft Teams
  • Telefonie of communicatie, het is een groot verschil
  • Terms and Conditions
  • ThemaTeam stelt het werkveld en de belevingswereld van medewerkers voorop
  • Tip de redactie
  • Vacature dashboard
  • Vacatures
  • Video
  • Visie Mark Meerbeek van Ditox op toekomst van (samen)werken
  • Voice-DNA voor de digitale werkplek
  • Whitepaper Nieuwe rol van het dealerkanaal in online marketing en sales
  • Wijzigen
  • Zoekpagina

© 2022 ITchannelPRO | Beheer: Growing Lemon