De Federal Communications Commission FCC komt met plannen om de invoer van hardware van een groep Chinese fabrikanten onmogelijk te maken. Deze melding volgt kort na het besluit alle routers die niet in Amerika zijn gemaakt van die markt te weren.
Uit de summiere persberichten over deze nieuwe plannen valt op te maken dat FCC nu via een “consultatie” vraagt om reacties op het voorstel de handel van Huawei, ZTE, Hytera, Hikvision en Dahua nog verder aan banden te leggen.
Geen nieuwe modellen
Deze fabrikanten krijgen sinds 2022 geen toestemming meer om nieuwe modellen van telecommunicatie- en videobewakingsapparatuur op de Amerikaanse markt aan te bieden. FCC weigert namelijk op grond van de “nationale veiligheid” nieuwe producten van deze bedrijven te testen. Zonder test geen goedkeuring, en zonder goedkeuring is elke vorm van handel verboden.
Verbod voor bestaande hardware
Een nieuw plan, waarvoor dus reacties worden verzameld, moet ook de handel in bestaande en wel reeds goedgekeurde hardware onmogelijk maken. Met andere woorden, wat er nog op de schappen van de distributeurs en handelaren ligt mag nog verkocht worden, maar als de schappen leeg zijn mogen die niet meer worden aangevuld. Zoiets klinkt als een verbod met terugwerkende kracht.
Wassen neus en timing
Dat FCC om input van de samenleving vraagt is waarschijnlijk niet meer dan een wassen neus. Belangrijker wordt natuurlijk welke bedrijven dan wel in staat en bereid zijn om in het ontstane gat te springen.
De minimale reacties tot nu toe zijn geen toeval. FCC komt met het bericht vlak voor Pasen en alsof dat nog niet genoeg afleidt is er nog de dagelijkse stroom berichten over de aanvallen op Iran.
Voor de consumenten, maar ook de handel en de zakelijke gebruikers van IT wordt de situatie op de Amerikaanse markt alsmaar slechter. De prijzen voor componenten en devices zijn door de kunstmatige schaarste die AI bedrijven veroorzaken al onaangenaam hoog. Vervolgens zorgt de politiek ook nog eens voor een verkrapping van het aanbod.ameirka




