Dat de Amerikaanse handelspolitiek zorgt voor onrust mag duidelijk zijn. De pers schrijft er over, want politici maken zich net zo als ondernemers zorgen. Welk prijskaartje over enkele maanden hangt aan een import- of export product is totaal onvoorspelbaar.
In tijden van onrust en onzekerheid verandert ook het gedrag van beleggers. Heel begrijpelijk gaan die op zoek naar sectoren of markten waar het allemaal wat minder stormachtig is en daar langere termijn voorspellingen nog te maken zijn.
Onder de radar van de meesten is er daarom een verandering die heel Europa raakt wel mogelijk wel eens positief kan uitpakken. Alle grote investeerders die recent door de financiële pers zijn benaderd of op bijeenkomsten spraken constateren hetzelfde: er is een instroom van kapitaal in Europa omdat beleggers Amerika minder interessant vinden.
Beleggers, dat is een brede term voor alles van iemand die met zijn smartphone wat aandelen koopt tot en met pensioenfondsen en de omstreden vehikels zoals KRR. Volgens Morningstar is het eerste kwartaal 26 miljard Euro meer aan investeringsgeld in de eigen EU fondsen is gegaan dan er uit is gehaald. In april en mei samen was het nog eens 22 miljard.
Al dat geld moet ergens in worden geïnvesteerd. Het is dan ook aannemelijk dat in bepaalde sectoren de overnames en fusies zullen versnellen. Verder zullen waarschijnlijk ook nieuwe spelers zich melden adviseurs en verkenners.
De IT sector heeft zoals bekend te maken met nieuwe en andere vragen door de zorgen over Amerikaanse bedrijven, als de handelspolitiek vervolgens leidt tot meer geld kan het vinden van oplossingen versnellen.